Araç Takip Sistemleri

SEDENSE Filo Yönetimi -  Kocaeli UKOME İle Anlaşmalıdır.

SEDENSE TAKİP cihazı ile araç “diagnostic” hatlarından gelen bilgileri derleyerek sunucular aracılığı ile filo yöneticilerine;

  • Aracın Kilometre bilgisi,
  • Yakıt Seviye Bilgisi,
  • Toplam Tüketilen Yakıt Bilgisi,
  • Araç Aks Ağırlığı,
  • Servis zamanı,
  • Devir,
  • Motor Saati,
  • Motor Isısı, 
  • Gaz pedalına ne kadar bastığına kadar bir çok bilgiyi içeriyor .

Bu bilgiler filoların en büyük gideri olan yakıt tüketimimizde % 20′ ye varan tasarruf sağlamakla beraber, araç kullanım istatistiği, sürücü performans hesaplama, yakıt hırsızlığı ve planlama konularında kesin bilgilerin derlenmesini sağlıyor.

Aynı Zamanda Elde edilen istatistik bilgiler maliyet hesaplama bütçeleme gibi finansal boyutta filo sahiplerine üstün ayrıcalıklar sağlıyor.

SEDENSE Filo Yönetim Sistemi

Gün ve gün güncellenen içeriği ile her geçen gün daha fazla bilgi içermekte ve filo sahiplerinin maliyetlerini düşürmektedir. Hızlı geri dönen yatırım maliyeti sayesinde filo yönetiminde ek maliyet getirmemektedir. Türkiye de kullanılan bir çok ağır vasıta ya entegre edilebilen Arte Can Bus cihazı türkiyede üretilmekte ve arte yazılım ekibince geliştirilmektedir

Lojistik sektörü

Ağır vasıta ile yapılan taşımacılıkta en önemli gider kaleminin yakıt olduğunu düşünelim. Sektörün giderlerini kontrol altına alabilmesinin yegane yolu, aracı ve sürücüyü hatta yükü, sürekli takip etmesinden geçmektedir. Bu da Araç takip sistemine paralel olarak Filo Yönetim Sistemlerinin gelişmesine, takip sistemlerinden farklı olarak araçların Anlık yakıt tüketim bilgileri dahil araç “CAN -BUS” hattından okunabilen onlarca bilgiyi de kullanıcıların takip etmesini ve raporlamasını sağladı.

Rent a Car Firmaları

ARAÇ TAKİP SİSTEMLERİNİ en çok kullanan sektörlerden biri de araç kiralama firmaları , kiraladıkları araçların başta çalınma gibi sebeplerden dolayı takip etmektedirler.

Personel Servisleri

Öğrenci ve  Personel  servisleri araç takip sistemine en çok ihtiyaç duyan sektörler içerisindedir çünkü zamana yönelik bir çalışma yapıldığından ne zaman nerede durmuş, ne zaman geçmiş personeli almış yada almamış hem firmayı hemde şoförü zor durumda bırakan bir çok soruya cevap olmuştur. Hemen hemen tüm personel servisleri bu donanıma sahiptir.