Yangın İhbar Sistemleri

Bizce öncelikle can güvenliği sonra mal güvenliği için gerekli tedbirleri almak gerekir. İster evde, ister işyerinde yangın ihbar sistemlerini mutlaka bulundurmak en iyi fikir olmalıdır. Çünkü cana gelebilecek bir zararın asla telafisi olamaz.  Oluşabilecek yangın durumlarında erken uyarı sistemi ile büyük yangınlar başlamadan söndürülebilir.

Firma olarak yangın ihbar sistemlerimizle her zaman sizlerin hizmetindeyiz. Özellikle kolay yangın çıkabilecek sanayi tesislerinde yangın ihbar sistemleri bulunmak zorunda olduğunu düşünüyoruz.  Bazı dedektörlerden oluşan yangın sistemleri birkaç isteme bağlı olarak çalışmaktadır. Olası yangınlarda sistem devreye girere ve sesli uyarı sinyalleri yüksek bir şekilde çalar.  Yangın ihbar sistemleri sayesinde almanız gereken tüm önlemleri sağlayabilirsiniz. Örneğin; havalandırmayı açmak,  asansörü istediğiniz kata çağırmak ve devre dışı bırakmak,  yangın söndürmek için gereken tüm teçhizatı hazırlamak. İşte yangın ihbar sistemlerinin en büyük amacı budur.

Yangın ihbar sistemlerinin de bazı kategorileri vardır. 

  •  Küçük hacimli olan konvansiyonel yangın ihbar sistemleri daha ekonomik olduklarından tercih edilmektedir.  Belirli noktasal bölümlerde etkili olan bu sistem fazla kullanılmaktadır.
  • Adresli yangın ihbar sistemleri sayesinde bölünmüş alanların çok olduğu yerlerde orta ve büyük ölçekli yerlerde kullanılmaktadır.  Bu sistemler doğrudan itfaiyeyle temas halinde değillerdir. Ancak bazı konuda hassas kontrollerle hizmet sağlayıcılar yangın ihbar etmede büyük görev üstlenmişlerdir. İtfaiye kuruluşuna direk olarak haber veren bazı ihbar sistemleri sayesinde birçok felaketin önüne geçilmektedir.

 

Sedense elektronik güvenlik sistemleri üretici firması olarak sizleri her ortamda ve her koşulda güvenli bir yerde bulundurmak ve olabilecek her türlü tehlikeye karşı korumayı sorumluluk haline getirdik. Yangın ihbar sistemleri konusunda yıllardır aynı çizgiden ve aynı kaliteden asla ödün vermeden bugünlere geldik.  Sizlerin güveni ile de bu yolda devam edeceğiz.