Yangın İhbar Sistemleri

Yangın İhbar Sistemleri, hem can hem de mal kaybını en etkili ve hızlı şekilde önlemek amacı ile; ev ve iş yerlerinde kullanımına başvurulması gereken sistemlerin başında gelir.

Yangın ihbar sistemlerinin genel kullanım amacı; erken uyarı sistemi sayesinde gerçekleşebilecek tüm olumsuzlukları en aza indirmektedir. Özellikle bizler, kolay yangın çıkabilecek çeşitli fabrika ve sanayi tesislerinde; bu sistemlerin kurulumuna fazlası ile önem ve hassasiyet göstermekteyiz. Sedense Elektronik Güvenlik Sistemleri sayesinde, bu gibi çeşitli hassas güvenlik önlemleri ile, sizler de maddi ve manevi kayıplarınızı mümkün olduğunca en aza indirebilirsiniz.

Yangın Alarm Sistemleri Nelerdir?

Konvansiyonel Yangın İhbar Sistemleri: Duman Dedektörleri, Isı Dedektörleri, Bina İçi Alev Dedektörleri, Bina Dışı Alev Dedektörleri, Adresli Işın Dedektörleri, Gaz Dedektörleri, Elektronik Siren, Flaşörlü Siren, Yangın İhbar Butonları ve Adresli Yangın Alarm Paneli gibi eklentilerdir.

Adresli Yangın İhbar Sistemleri: Adresli duman dedektörleri olarak da adlandırılmaktadır. Bu sistemler ise; Adresli Dedektörler, Kirli Ortam Dedektörleri, Kanal Tipi Dedektörler, Adresli Alev Dedektörleri, Adresli Işın Dedektörleri, Adresli Gaz Dedektörleri, Adresli Elektronik Siren, Adresli Flaşörlü Siren, Adresli Yangın İhbar Butonları ve Adresli Yangın Alarm Paneli gibi sistemleri kapsamaktadır.

Yangın Alarm Sistemi Nasıl Çalışır?

Çalışma mantığı genel olarak meydana çıkan yangın durumlarında, sistemin dumanları algılayarak devreye hızlı şekilde girmesidir. Bu doğrultuda yangın ihbar sistemleri sesli uyarı sinyalleri eklentisi ile yüksek bir şekilde çalarak bulunduğu alanda uyarı vermektedir. Böylelikle olabildiğince hızlı şekilde almanız gereken önlemleri alarak can ve mal kaybını en aza indirebilirsiniz.

Yangın alarm sistemi nasıl kurulur? Kapsayacağı alana göre hangi sistem daha uygun? gibi konulara dair detaylı bilgi almak için; hemen bizler ile iletişime geçin.