Poe Kamera Nedir

Güvenlik kameraları için farklı seçenekleri araştırıyorsanız, ethernet üzerinden güç veya PoE'yi duymuşsunuzdur. Bu bağlantı yöntemi, güvenlik kameralarını birbirine bağlamak ve güçlendirmek için uygun, kolay ve güvenilir bir yoldur. İşte PoE kameraları hakkında bilmeniz gerekenler!

PoE Nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, ethernet üzerinden güç sağlayan güvenlik kameraları, ağ ve elektrik için tek kablo kullanır. Çoğu güvenlik kamerasının, çalışması için hem bir güç bağlantısı hem de ana video ağına bağlanan bir kablo gerekir. PoE bunu ortadan kaldırarak kameranın gücünü sadece ethernet kablosundan almasını sağlar.

Neden PoE kamera kullanmalıyım?

PoE güvenlik kameralarını tercih etmenin temel nedeni, maliyetin yanı sıra kolay kurulumdur. Kamerayı herhangi bir ek kabloya bağlamanıza gerek yoktur; Cat5E veya Cat6 kablosunu takmanız yeterlidir. Bu sadelik, kurulumun daha kolay ve daha az masraflı olmasını sağlar, ayrıca gerektiğinde değiştirme için sadece bir kablo vardır.
PoE kameralar, normal kameralardan çok daha fazla esnekliğe sahip IP kamera kullanımı sağlar, çünkü güç kablosunun olmaması, ethernet kablosunu neredeyse her yere çekebilmenize ve gerektiğinde kolayca yeniden konumlandırılmasına olanak tanır. PoE kameraları, Basit Ağ Yönetim Protokolü (SMNP) aracılığıyla kolayca kontrol edilebilir.

PoE kamera güvenli mi?

Modern PoE kameraları ve ağları, akım dalgalanması ve yanlış kurulumdan kaynaklanan koruma karşı yapısal koruma sunar. Ayrıca tüm PoE cihazları genellikle tek bir merkezi PoE anahtarına bağlı olduğu için, sistem ağ sorunları yaşarsa, tüm IP kameralara aynı anda gücü kesebilir.

PoE ile sisteme gelen güç merkezi bir kaynak tarafından dağıtılır. Ayrıca, PoE sistemlerini kesintiye uğramaması için bir güç kaynağı ile yedeklemek de mümkündür.

Kamera PoE desteği yoksa?

Çoğu PoE cihazı, genel PoE kablosunun sağlayabileceği 30 watt güç kullanır. Ancak, kameralar daha gelişmiş hale geldikçe veya daha yetenekli PTZ kameraları kullanıyorsanız, daha fazla güce ihtiyacınız olacaktır. Bu durumda, güç kaynağına bağlanan ve ethernet kablosu üzerinden ekstra güç sağlayan bir PoE enjektörü kullanmanız gerekebilir. PoE enjektörleri, güç sağlamayan cihazlara ve ağlara PoE özelliği eklemenize bile izin verebilir.

İletişim Bilgileri

  • Telefon : 0 (262) 331-5665

  • Email: info@sedense.com.tr

  • Adres: Sanayi Mah. D130 Karayolu Cad. No:117 İzmit / KOCAELİ